Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikosv-strom

nikosv-strom

Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΟΛΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Registration date : 31/08/2010

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 21:10

τελικα τι θα κανουμε για τακακια??ειχαμε αναφερει τα ebc!!αυριο ας το συζητησουμε στον καφε μας!και το λεω για να μην τρεχουμε τελευταια στιγμη!!!μπορουμε να οργανωσουμε μια λιστα και να κανουμε μια αγορα εαν φυσικα υπαρχει ενδιαφερον!!κυριε nigoutsi ως γνωστης αγορων μεσω internet εαν εχετε χρονο και διαθεση κανεται μια ερευνα για το θεματακι αυτο!!ευχαριστω !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nigoutsi (Nikos)
Member
Member
Nigoutsi (Nikos)

Ηλικία : 39
Τόπος : Volos-Alex/poli
Registration date : 03/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 21:49

nikosv-strom έγραψε:
τελικα τι θα κανουμε για τακακια??ειχαμε αναφερει τα ebc!!αυριο ας το συζητησουμε στον καφε μας!και το λεω για να μην τρεχουμε τελευταια στιγμη!!!μπορουμε να οργανωσουμε μια λιστα και να κανουμε μια αγορα εαν φυσικα υπαρχει ενδιαφερον!!κυριε nigoutsi ως γνωστης αγορων μεσω internet εαν εχετε χρονο και διαθεση κανεται μια ερευνα για το θεματακι αυτο!!ευχαριστω !!!!

Μιλάμε για τα EBC τύπου HH

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Ebcq

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ :
Από dellers που μπορούν να μας καλύψουν σε ποσότητα και αξιοπιστία.
Πίσω EBC FA174HH γύρω στα 25? (με μεταφορικά)
http://cgi.ebay.co.uk/EBC-FA174HH-Sintered-Brake-Pads-Rear-Suzuki-DL650-/350233721268?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item518b8e79b4#ht_824wt_1139

Μπρος EBC FA229HH & FA231HH γύρω στα 60? (με μεταφορικά).
http://cgi.ebay.co.uk/EBC-FA229HH-FA231HH-DL650-V-STROM-DISC-BRAKE-PADS-/220467916067?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3354e96d23#ht_2459wt_905

Φυσικά κάνουν και για ΝΟ-ABS και για ABS
(δηλ.DL 650 K4/K5/K6/K7/K8 V-STROM 2004-2006
DL 650 AK7/AK8 V-STROM ABS 2007 )

ΣΥΝΟΛΟ (Μπρος-Πίσω): 85? (με μεταφορικά)
Αναφέρω πως είναι ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ τιμές για να πάρουμε μια γεύση, λογικά μπορουν να πέσουν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nigoutsi (Nikos) στις Τρι Οκτ 12 2010, 22:43, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://magnisiavstrom.forumgreek.com/
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 51
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 22:25

Για τσεκάρετε κ εδώ, πιο φτηνά μου φαίνονται, αν μιλήσετε με τους Βόρειους κάτι θα κάνετε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nigoutsi (Nikos)
Member
Member
Nigoutsi (Nikos)

Ηλικία : 39
Τόπος : Volos-Alex/poli
Registration date : 03/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 22:42

spigi έγραψε:
Για τσεκάρετε κ εδώ, πιο φτηνά μου φαίνονται, αν μιλήσετε με τους Βόρειους κάτι θα κάνετε!!!

Thank's spigi δεν το είχα δει...(αν και έψαξα λιγουλάκι).
Αλλά γράφει :
TAKAKIA
1)ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ TAΚΑΚΙΑ EBC(FA231HH) **ΠΡΟΤEΙΝΟΜΕΝΟ **(TO ZEΥΓΑΡΙ)= 35 ΕΥΡΟ
2)ΠΙΣΩ ΤΑΚΑΚΙΑ ΕΒC(FA174HH) =35 EYRO

Δηλαδή 35? x 2 για εμπρός + 35? για πίσω = 105? Question
Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Αν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο γιατί όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://magnisiavstrom.forumgreek.com/
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 51
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 23:02

Nigoutsi (Nikos) έγραψε:
spigi έγραψε:
Για τσεκάρετε κ εδώ, πιο φτηνά μου φαίνονται, αν μιλήσετε με τους Βόρειους κάτι θα κάνετε!!!

Thank's spigi δεν το είχα δει...(αν και έψαξα λιγουλάκι).
Αλλά γράφει :
TAKAKIA
1)ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ TAΚΑΚΙΑ EBC(FA231HH) **ΠΡΟΤEΙΝΟΜΕΝΟ **(TO ZEΥΓΑΡΙ)= 35 ΕΥΡΟ
2)ΠΙΣΩ ΤΑΚΑΚΙΑ ΕΒC(FA174HH) =35 EYRO

Δηλαδή 35? x 2 για εμπρός + 35? για πίσω = 105? Question
Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Αν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο γιατί όχι.
Πάρτε ένα τηλέφωνο να το εξακριβώσετε, ή p.m. Ηλία(vezouvio) που το έχει ποστάρει να λυθούν οι όποιες απορίες... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosv-strom

nikosv-strom

Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΟΛΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Registration date : 31/08/2010

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 23:49

νικολα πολυ καλα μου ακουγωνται αυριο στον καφε το σηζηταμε και απο κοντα!!να δουμε και ποσοι ενδιαφερονται !!!!σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!θα ερθεις αυριο εεε????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 42
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 15 2010, 12:56

Οποιος κάνει το ΡΒ ας δημιουργήσει και μια λίστα παίδες..
Μπορεί να ενδιαφέρονται και άλλοι Wink

_________________
Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 42
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 15 2010, 14:53

Λόγω του ότι αρκετοί κάνετε μόνοι σας τα σέρβις (τουλάχιστον λάδια-φ.λαδιού) ο Ταζάκος έχει βρεί άκρη για φίλτρο
στα 5?..Προσωπικά έβαλα 4 φιλτράκια να υπάρχουν..Οποιος θέλει ή μου λέει και προσθέτω το νούμερο ή μπαίνει

ΕΔΩ

και βάζει ότι νούμερο αγαπά.. Cool

_________________
Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nigoutsi (Nikos)
Member
Member
Nigoutsi (Nikos)

Ηλικία : 39
Τόπος : Volos-Alex/poli
Registration date : 03/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 14:51

Λοιπόν κύριοι, επανέρχομαι για τα τακάκια EBC τύπου HH.
Αναλυτικά:
EBC/FA229 Brake Pads (LEFT! Front) Type: HH Sintered
EBC/FA231 Brake Pads (RIGHT! Front) Type: HH Sintered
EBC/FA174 Brake Pads (Rear) Type: HH Sintered
for: Suzuki DL650 K4-K8/AK7-AK9/GTAK9/XK9 V-Strom 04-09

Σήμερα πήρα μια προσφορά έκπτωσης 10% για ποσότητα 5 τεμαχίων κομπλέ (Μπρος Δεξιά-Μπρος Αριστερά-Πίσω).
Σύνολο 75,30? (μαζί με τα μεταφορικά) με την σημερινή ισοτιμία GBP-?.
Ο προμηθευτής δεν μας δεσμεύει χρονικά.

Προτείνω όποιος μπορεί να καταφέρει να πάρει καλύτερη προσφορά από οπουδήποτε αλλού να το πράξει και να το αναφέρει,
μιας και οι καιροί που ζούμε είναι δύσκολοι οικονομικά αλλά ταυτόχρονα δεν θέλουμε να χάσουμε την ποιότητα.

Ξεκινάω μια λίστα για να δούμε αρχικά ποιοι ενδιαφέρονται και πού θα κινηθούμε. merci

1.Nigoutsi
2.
3.
4.
5.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://magnisiavstrom.forumgreek.com/
STATHIS
Member
Member
STATHIS

Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΛΜΥΡΟΣ-ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/06/2009

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 16:50

Λοιπόν κύριοι, επανέρχομαι για τα τακάκια EBC τύπου HH.
Αναλυτικά:
EBC/FA229 Brake Pads (LEFT! Front) Type: HH Sintered
EBC/FA231 Brake Pads (RIGHT! Front) Type: HH Sintered
EBC/FA174 Brake Pads (Rear) Type: HH Sintered
for: Suzuki DL650 K4-K8/AK7-AK9/GTAK9/XK9 V-Strom 04-09

Σήμερα πήρα μια προσφορά έκπτωσης 10% για ποσότητα 5 τεμαχίων κομπλέ (Μπρος Δεξιά-Μπρος Αριστερά-Πίσω).
Σύνολο 75,30? (μαζί με τα μεταφορικά) με την σημερινή ισοτιμία GBP-?.
Ο προμηθευτής δεν μας δεσμεύει χρονικά.

Προτείνω όποιος μπορεί να καταφέρει να πάρει καλύτερη προσφορά από οπουδήποτε αλλού να το πράξει και να το αναφέρει,
μιας και οι καιροί που ζούμε είναι δύσκολοι οικονομικά αλλά ταυτόχρονα δεν θέλουμε να χάσουμε την ποιότητα.

Ξεκινάω μια λίστα για να δούμε αρχικά ποιοι ενδιαφέρονται και πού θα κινηθούμε. merci

1.Nigoutsi
2.STATHIS(ΑΦΟΥ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΘΩ ΟΜΩΣ!)
3.
4.
5.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 42
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 23:02

Τα συγκεκριμένα τακάκια είναι πολύ καλά,αλλά ΜΟΝΟ όταν ζεσταθούν..πώς και καταλήξατε σε ΗΗ ??
Θέλω να πώ,πως με τις 4πίστονες και EBC HH πάνω και με τον τρόπο οδήγησής μου ζεσταίνονται μετά από 3-4 καλά φρεναρίσματα
Και Ε.Ο. που έχω βγεί ΠΑΝΤΑ το 1° μου φρενάρισμα είναι τζούφιο.. Rolling Eyes
Και το θέμα είναι μην χρειαστεί το 1° φρενάρισμα να είναι και το κρίσιμο..

Σκληρό τακάκι με μικρή δαγκάνα = περισσότερες περιστροφές του δίσκου για να πιάσει επιθυμητή θερμοκρασία
Μέτριο τακάκια με μικρή δαγκάνα = λιγότερες περιστροφές του δίσκου για επιθυμητή θερμοκρασία..

Κσι δεν είναι μόνο να ζεσταθεί το τακάκι..Τακάκι και δίσκος είναι ανάλογα..Δεν ζεσταίνεται το τακάκι δε ζεσταίνεται ο δίσκος
και φυσικά το αντίθετο..Οι δίσκοι μας επειδή τους έχω πιέσει με μέτρια τακάκια της Premier Gold ζεστάθηκαν μετά
από στριφτερή διαδρομή 5-10χλμ..Αν είχα σκληρά ΗΗ θα ζεσταινόντουσαν μετά από 20χλμ...

Οπότε όποιοι αισθάνεστε ότι το κυνηγάτε το μοτόρι πάρτε τα με κλειστά μάτια..Οποιοι δεν το κυνηγάτε
επιλέξτε ένα πιο μαλακό τακάκι ώστε να έχετε φρένο από το 1-2° το πολύ φρενάρισμα..

Και φυσικά αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη..Οποιος έχει να πεί κάτι διαφορετικό εδώ είμαστε Cool

_________________
Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STATHIS
Member
Member
STATHIS

Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΛΜΥΡΟΣ-ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/06/2009

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Νοε 10 2010, 23:29

V.Stratos έγραψε:
Τα συγκεκριμένα τακάκια είναι πολύ καλά,αλλά ΜΟΝΟ όταν ζεσταθούν..πώς και καταλήξατε σε ΗΗ ??
Θέλω να πώ,πως με τις 4πίστονες και EBC HH πάνω και με τον τρόπο οδήγησής μου ζεσταίνονται μετά από 3-4 καλά φρεναρίσματα
Και Ε.Ο. που έχω βγεί ΠΑΝΤΑ το 1° μου φρενάρισμα είναι τζούφιο.. Rolling Eyes
Και το θέμα είναι μην χρειαστεί το 1° φρενάρισμα να είναι και το κρίσιμο..

Σκληρό τακάκι με μικρή δαγκάνα = περισσότερες περιστροφές του δίσκου για να πιάσει επιθυμητή θερμοκρασία
Μέτριο τακάκια με μικρή δαγκάνα = λιγότερες περιστροφές του δίσκου για επιθυμητή θερμοκρασία..

Κσι δεν είναι μόνο να ζεσταθεί το τακάκι..Τακάκι και δίσκος είναι ανάλογα..Δεν ζεσταίνεται το τακάκι δε ζεσταίνεται ο δίσκος
και φυσικά το αντίθετο..Οι δίσκοι μας επειδή τους έχω πιέσει με μέτρια τακάκια της Premier Gold ζεστάθηκαν μετά
από στριφτερή διαδρομή 5-10χλμ..Αν είχα σκληρά ΗΗ θα ζεσταινόντουσαν μετά από 20χλμ...

Οπότε όποιοι αισθάνεστε ότι το κυνηγάτε το μοτόρι πάρτε τα με κλειστά μάτια..Οποιοι δεν το κυνηγάτε
επιλέξτε ένα πιο μαλακό τακάκι ώστε να έχετε φρένο από το 1-2° το πολύ φρενάρισμα..

Και φυσικά αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη..Οποιος έχει να πεί κάτι διαφορετικό εδώ είμαστε Cool



Ενδιαφερον!Νομιζα οτι και τα μανισια ειναι ΗΗ.Καλα κανεις και το θυγεις για να το ψαξω λιγο!Thanks.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nigoutsi (Nikos)
Member
Member
Nigoutsi (Nikos)

Ηλικία : 39
Τόπος : Volos-Alex/poli
Registration date : 03/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 01:25

Από ότι κατάλαβα τα EBC τύπου HH sindered είναι τακάκια για σπορ-ακραία οδήγηση.
Αυτό νομίζω πως σημαίνει πως αντέχουν παρατεταμενα φρεναρισματα(αρα και θερμοκρασια)
χωρις να υπαρχει απωλεια πέδησης και ειναι πιο σκληρα και βγαζουν περισσοτερα χλμ.

Οι φήμες λένε πως είναι εξαιρετικά για χρήση στο δρόμο. Έρχονται σε θερμοκρασία λειτουργίας με το πρώτο φρενάρισμα,
δεν αφήνουν σχεδόν καθόλου σκόνη και έχουν καλύτερη συμπεριφορά στους δίσκους από τα μαμά τακάκια.
Το αρχικό δάγκωμα δίνει εμπιστοσύνη και η δύναμή τους είναι εξαιρετική.


Επομένως με το μικρό μου μυαλό βγάζω το συμπέρασμα πως μιλάμε για μια καλή επιλογή για την βελτιστοποίηση των φρένων μας.
Αυτή είναι η δική μου γνώμη.Περιμένω εναγωνίως και άλλες απόψεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://magnisiavstrom.forumgreek.com/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 01:44

Νίκο εγώ τα έχω πεί και ξαναπεί πως τα συγκεκριμένα όταν τα δοκίμασα στην μηχανή του Νίκου V.NIKOS μου άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις Very Happy

Δυνατό φρένο με καλύτερα αποτελέσματα σε υψηλές ταχύτητες (άνω των 100 χλμ),πολύ καλή αίσθηση και μετά από αρκετή πίεση δεν αισθάνθηκα κούραση....Exclamation

Το ξεκαθαρίζω ότι δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλα τακάκια,απλά είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια και εδώ μέσα και από άλλες συζητήσεις σε άλλα forums και όταν τελικά τα δοκίμασα ταυτίστηκα και εγώ πάνω στις ίδιες θετικές απόψεις.

Κρατάω μόνο μια επιφύλαξη για το εάν έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στα δικά μας σε σχέση με του Νίκου,επειδή τα δικά μας φοράνε 14άρες τρόμπες (λόγω ABS) και όχι 16άρα που φορούσε του Νίκου και όλα τα VSTROM χωρίς ABS.

Παρόλα αυτά δεν αλλάζω την γνώμη μου και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω μέρος και εγώ στην λίστα..... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosv-strom

nikosv-strom

Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΟΛΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Registration date : 31/08/2010

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Νοε 11 2010, 08:10

Λοιπόν κύριοι, επανέρχομαι για τα τακάκια EBC τύπου HH.
Αναλυτικά:
EBC/FA229 Brake Pads (LEFT! Front) Type: HH Sintered
EBC/FA231 Brake Pads (RIGHT! Front) Type: HH Sintered
EBC/FA174 Brake Pads (Rear) Type: HH Sintered
for: Suzuki DL650 K4-K8/AK7-AK9/GTAK9/XK9 V-Strom 04-09

Σήμερα πήρα μια προσφορά έκπτωσης 10% για ποσότητα 5 τεμαχίων κομπλέ (Μπρος Δεξιά-Μπρος Αριστερά-Πίσω).
Σύνολο 75,30? (μαζί με τα μεταφορικά) με την σημερινή ισοτιμία GBP-?.
Ο προμηθευτής δεν μας δεσμεύει χρονικά.

Προτείνω όποιος μπορεί να καταφέρει να πάρει καλύτερη προσφορά από οπουδήποτε αλλού να το πράξει και να το αναφέρει,
μιας και οι καιροί που ζούμε είναι δύσκολοι οικονομικά αλλά ταυτόχρονα δεν θέλουμε να χάσουμε την ποιότητα.

Ξεκινάω μια λίστα για να δούμε αρχικά ποιοι ενδιαφέρονται και πού θα κινηθούμε.

1.Nigoutsi
2.STATHIS
3.nikosv-strom(σε καλυπτω εγω!)
4.
5.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Νοε 12 2010, 21:53

STATHIS έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
Τα συγκεκριμένα τακάκια είναι πολύ καλά,αλλά ΜΟΝΟ όταν ζεσταθούν..πώς και καταλήξατε σε ΗΗ ??
Θέλω να πώ,πως με τις 4πίστονες και EBC HH πάνω και με τον τρόπο οδήγησής μου ζεσταίνονται μετά από 3-4 καλά φρεναρίσματα
Και Ε.Ο. που έχω βγεί ΠΑΝΤΑ το 1° μου φρενάρισμα είναι τζούφιο.. Rolling Eyes
Και το θέμα είναι μην χρειαστεί το 1° φρενάρισμα να είναι και το κρίσιμο..

Σκληρό τακάκι με μικρή δαγκάνα = περισσότερες περιστροφές του δίσκου για να πιάσει επιθυμητή θερμοκρασία
Μέτριο τακάκια με μικρή δαγκάνα = λιγότερες περιστροφές του δίσκου για επιθυμητή θερμοκρασία..

Κσι δεν είναι μόνο να ζεσταθεί το τακάκι..Τακάκι και δίσκος είναι ανάλογα..Δεν ζεσταίνεται το τακάκι δε ζεσταίνεται ο δίσκος
και φυσικά το αντίθετο..Οι δίσκοι μας επειδή τους έχω πιέσει με μέτρια τακάκια της Premier Gold ζεστάθηκαν μετά
από στριφτερή διαδρομή 5-10χλμ..Αν είχα σκληρά ΗΗ θα ζεσταινόντουσαν μετά από 20χλμ...

Οπότε όποιοι αισθάνεστε ότι το κυνηγάτε το μοτόρι πάρτε τα με κλειστά μάτια..Οποιοι δεν το κυνηγάτε
επιλέξτε ένα πιο μαλακό τακάκι ώστε να έχετε φρένο από το 1-2° το πολύ φρενάρισμα..

Και φυσικά αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη..Οποιος έχει να πεί κάτι διαφορετικό εδώ είμαστε Cool



Ενδιαφερον!Νομιζα οτι και τα μανισια ειναι ΗΗ.Καλα κανεις και το θυγεις για να το ψαξω λιγο!Thanks.....


Το post του Στράτου το βρήκα ενδιαφέρον και με προβλημάτισε λίγο... Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 8117
Σαν θεωρία όντως ισχύει.Αλλά.....

Σήμερα βρήκα τα τακάκια του Νίκου (τα μαμά) που έχει αλλάξει για να βάλει τα EBC,και επειδή εγώ είχα πει στον Στάθη ότι και τα μαμά είναι ΗΗ γι αυτό τον λόγο και το έψαξα λίγο παραπάνω,μήπως τελικά είχα πει μ@λ@κία και τα EBC δεν είναι όντως κατάλληλα... Embarassed

Τελικά όμως καλά θυμόμουν Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 451272

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 314qhcw

Όπως φαίνεται στην φώτο τα μαμά τακάκια (μπροστινά πάντα) όντως είναι και αυτά ΗΗ άρα πιστεύω πως η θεωρία αυτή περί θερμοκρασίας και φάγωμα του δίσκου (που έχω διαβάσει κατά καιρούς από άλλους επειδή είναι πιο σκληρά τα EBC από τα μαμά) πιστεύω πως ναι μεν ισχύουν γενικά,αλλά όχι στην δική μας περίπτωση Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voliotis
Member
Member
voliotis

Τόπος : volos
Registration date : 27/04/2009

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Νοε 13 2010, 10:55

KARA έγραψε:
STATHIS έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
Τα συγκεκριμένα τακάκια είναι πολύ καλά,αλλά ΜΟΝΟ όταν ζεσταθούν..πώς και καταλήξατε σε ΗΗ ??
Θέλω να πώ,πως με τις 4πίστονες και EBC HH πάνω και με τον τρόπο οδήγησής μου ζεσταίνονται μετά από 3-4 καλά φρεναρίσματα
Και Ε.Ο. που έχω βγεί ΠΑΝΤΑ το 1° μου φρενάρισμα είναι τζούφιο.. Rolling Eyes
Και το θέμα είναι μην χρειαστεί το 1° φρενάρισμα να είναι και το κρίσιμο..

Σκληρό τακάκι με μικρή δαγκάνα = περισσότερες περιστροφές του δίσκου για να πιάσει επιθυμητή θερμοκρασία
Μέτριο τακάκια με μικρή δαγκάνα = λιγότερες περιστροφές του δίσκου για επιθυμητή θερμοκρασία..

Κσι δεν είναι μόνο να ζεσταθεί το τακάκι..Τακάκι και δίσκος είναι ανάλογα..Δεν ζεσταίνεται το τακάκι δε ζεσταίνεται ο δίσκος
και φυσικά το αντίθετο..Οι δίσκοι μας επειδή τους έχω πιέσει με μέτρια τακάκια της Premier Gold ζεστάθηκαν μετά
από στριφτερή διαδρομή 5-10χλμ..Αν είχα σκληρά ΗΗ θα ζεσταινόντουσαν μετά από 20χλμ...

Οπότε όποιοι αισθάνεστε ότι το κυνηγάτε το μοτόρι πάρτε τα με κλειστά μάτια..Οποιοι δεν το κυνηγάτε
επιλέξτε ένα πιο μαλακό τακάκι ώστε να έχετε φρένο από το 1-2° το πολύ φρενάρισμα..

Και φυσικά αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη..Οποιος έχει να πεί κάτι διαφορετικό εδώ είμαστε Cool



Ενδιαφερον!Νομιζα οτι και τα μανισια ειναι ΗΗ.Καλα κανεις και το θυγεις για να το ψαξω λιγο!Thanks.....


Το post του Στράτου το βρήκα ενδιαφέρον και με προβλημάτισε λίγο... Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 8117
Σαν θεωρία όντως ισχύει.Αλλά.....

Σήμερα βρήκα τα τακάκια του Νίκου (τα μαμά) που έχει αλλάξει για να βάλει τα EBC,και επειδή εγώ είχα πει στον Στάθη ότι και τα μαμά είναι ΗΗ γι αυτό τον λόγο και το έψαξα λίγο παραπάνω,μήπως τελικά είχα πει μ@λ@κία και τα EBC δεν είναι όντως κατάλληλα... Embarassed

Τελικά όμως καλά θυμόμουν Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 451272

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 314qhcw

Όπως φαίνεται στην φώτο τα μαμά τακάκια (μπροστινά πάντα) όντως είναι και αυτά ΗΗ άρα πιστεύω πως η θεωρία αυτή περί θερμοκρασίας και φάγωμα του δίσκου (που έχω διαβάσει κατά καιρούς από άλλους επειδή είναι πιο σκληρά τα EBC από τα μαμά) πιστεύω πως ναι μεν ισχύουν γενικά,αλλά όχι στην δική μας περίπτωση Cool

τα τακακια που λετε τα εχω επανω στο τερατακι εδω και καιρο..
θα σας πω τις δικες μου εντιπωσεις και παραπονα...
α> εχουνε σπαστικο μεταλικο θοριβο στο ρολαρισμα
β> αν το φρενο σας δεν ειναι αποτομο και δυνατο θα ακουτε συνεχεια τα τους δισκουσας η να σφιρειζουν "οχι ενεμελα" και να κανουν σαν να ξυνοντε με σμιρδοχαρτα.
γ> αν δεν κανετε αποτομα φρενα στην αρχη για να ζεσταθουν τοτε αργουν και σφουγκαριαζουν
δ> δεν ειναι και οτι καλητερο στην καθημερινη χρυση..
ολα αυτα τα λεω γιατι τα ζω καθε μερα αλλα τα φρενα σαν θοδωρας τα κυνηγαω καθε μερα.....αν αυτο το κανετε τοτε θα σας φανουν πολυ χρυσημα αν δεν το κανετε μην τα βαλετε καθολου....
φυλικα παντα και χορης παρεξιγηση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosv-strom

nikosv-strom

Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΟΛΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Registration date : 31/08/2010

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Νοε 16 2010, 10:47

Για τακακια κανενας αλλος????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosv-strom

nikosv-strom

Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΟΛΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Registration date : 31/08/2010

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Ιαν 04 2011, 00:59

Τι θα γινει εδω στο βολο θα κανουμε καμια πατεντα να τρελανουμε το πανελληνιο??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Για τα τακακια δεν εχουμε τιποτα ????μηπως ρε nigoutsi να αγοραζα εγω 5 ζευγαρια για να παρουμε την τιμη που θελουμε??δεν βλεπω να ενδιαφερεται και κανενας αλλος!!


mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06 2011, 00:52

nikosv-strom έγραψε:
Τι θα γινει εδω στο βολο θα κανουμε καμια πατεντα να τρελανουμε το πανελληνιο??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Για τα τακακια δεν εχουμε τιποτα ????μηπως ρε nigoutsi να αγοραζα εγω 5 ζευγαρια για να παρουμε την τιμη που θελουμε??δεν βλεπω να ενδιαφερεται και κανενας αλλος!!


mouuuuuu


Νικόλα κάτσε να γυρίσει και ο nigoutsi και θα παραγγείλουμε γιατί θέλουμε και άλλοι...εγώ προσωπικά ένα πίσω ζευγαράκι θα τα τσιμπήσω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06 2011, 01:25

ρε αδερφια τα EBC τα μαυρα σας ενδιαφερουν????(ναι ναι ναι τα μαλακα!!!) Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 42
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06 2011, 01:30

Μιλάς με γρίφους.. Smile

_________________
Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06 2011, 01:41

μη χασεις εσυ!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz Razz
ασε να ριξω κανα τηλ και ενημερωνω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 42
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06 2011, 02:07

Για πες έτσι σφαιρικά μια τιμή.. Idea

_________________
Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση   Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06 2011, 02:24

και επαναλαμβανω καλο μου παιδι Very Happy Very Happy
τα πολλα τα σφαιρικα δημουργουν παρεξηγησεις.......
ενημερωνομαι και λεω εφοσον συμφερει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ομαδικές Αγορές Forum/Συζήτηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φορουμ Θεσσαλίας Ν. Μαγνησίας-
Μετάβαση σε: