Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 12:33

xstelios έγραψε:
Έχουμε κάποιο λινκ για ακτινικές και αποστάτες?

Αν διαβάσεις προσεκτικά το θέμα θα δείς πως ακτινικές ψάχνεις από ebay. Αποστάτες περιμένουμε να βγάλει ένας πωλητής με τον οποίο επικοινωνεί ο matsos13. Αν στείλεις & εσύ μήνυμα στον πωλητή, ίσως αυτός να πιεστεί πιο πολύ & να τους βγάλει πιο γρήγορα!!!

υγ. Διάβασε λίγο & θα σου λυθούν όλες οι απορίες σου σχετικά με το τι & πως για τις brembo...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xstelios



Registration date : 30/11/2010

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 12:42

Αυτές κάνουν για το μηχανάκι μας? http://www.ebay.com/itm/Brembo-100mm-Radial-Calipers-Ducati-Aprilia-Triumph-Moto-Guzzi-/290619413946?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item43aa4455ba
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 14:58

xstelios έγραψε:
Αυτές κάνουν για το μηχανάκι μας? http://www.ebay.com/itm/Brembo-100mm-Radial-Calipers-Ducati-Aprilia-Triumph-Moto-Guzzi-/290619413946?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item43aa4455ba

αυτες εχω παρει κ εγω αλλα περιμενε λιγο γιατι ειναι τσιμπημενες θα βρεις κ αλλες ευκαιριες

δες και αυτες αλλα πρεπει να τους ρωρησεις την αποσταση για σιγουρια γιατι δεν γραφει.
http://www.ebay.com/itm/KTM-990-Super-Duke-Superduke-Brembo-Front-Calipers-/220850353525?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item336bb4f575#ht_1462wt_1396
http://www.ebay.com/itm/06-10-Aprilia-Tuono-Front-Brake-Calipers-BREMBO-/140603962816?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item20bca635c0#ht_2181wt_1163
http://www.ebay.de/itm/Ducati-Hypermotard-Bremszangen-Brembo-radial-848-1098-/130585502693?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DDLSL%252BSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BUA%26otn%3D10%26pmod%3D260853172371%252B260853172371%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D3539054790716647472#ht_4194wt_1163
http://www.ebay.de/itm/Ducati-Hypermotard-Brembo-Bremszangen-848-Monster-/250910622688?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DDLSL%252BSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BUA%26otn%3D10%26pmod%3D260853172371%252B260853172371%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D3539055405971873507#ht_500wt_1413
http://www.ebay.de/itm/Ducati-Monster-Bremszangen-Brembo-radial-848-1098-ABS-/130580623956?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DDLSL%252BSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BUA%26otn%3D10%26pmod%3D260853172371%252B260853172371%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D3539056635941972007#ht_2165wt_1163


Έχει επεξεργασθεί από τον/την matsos13 στις Δευ Οκτ 17 2011, 15:25, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 15:00

Λοιπον σημερα του ξαναεστειλα κ μου απαντησε αμεσως

Dear matsos13,

These will be available in 10 days.

Thanks for looking

- trc0928

οποτε αναμενουμε ακομα 10 μερες για τους ακτινικους αποστατες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nommos
Member
Member
Nommos

Ηλικία : 38
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Registration date : 03/07/2008

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 28 2011, 17:07

Κανενα νεο ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 30 2011, 13:49

Nommos έγραψε:
Κανενα νεο ??

Κοιταω καθημερινα τη σελιδα του αλλα ακομα τπτ εχει ανεβασει για αλλα μοντελα κατι παρομοιο αλλα για εμας ακομα τπτ. Θα περιμενω κ αυτη τη βδομαδα κ θα του ξαναστηλω
παντως αν μπωρει κ καπιος αλλος να του στειλει ζητωντας τους ιδιους αποστατες θα πιεστει κ αλλο βλεπωντας οτι οντως υπαρχει ζητηση.

αυτος εδω ειναι ο πωλητης http://myworld.ebay.com/trc0928/?_trksid=p4340.l2559
και ζητατε " Brempo 100mm Radial caliper bracket adapter for DL 650 vstrom "
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 01:00

Επιτελους!!!!!! yeye yeye yeye success success success

ακτινικοι αποστατες

Η τιμη τους ειναι 130$ + 25$ μεταφορικα. Θα κανω παραγγελια τη Δευτερα οποτε οποιος θελει να παρω κ για αυτον ας μου στειλει ενα pm για να μου πει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 09:33

matsos13 έγραψε:
Επιτελους!!!!!! yeye yeye yeye success success success

ακτινικοι αποστατες

Η τιμη τους ειναι 130$ + 25$ μεταφορικα. Θα κανω παραγγελια τη Δευτερα οποτε οποιος θελει να παρω κ για αυτον ας μου στειλει ενα pm για να μου πει.


Έτσι, έτσι!!! yeye yeye yeye cheers cheers
Μου έστειλε μήνυμα & εμένα να μου πει ότι είναι πλέον ξανά διαθέσιμοι (Στράτο έχεις pm. μην βιαστείς).


Θα ενημερώσω & το αρχικό ποστ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 10:16

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΞΕΡΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ & ΤΑ ΧΛΩΡΆ!!! λέει ο σοφός λαός, & είναι αλήθεια. Έχει ισχύει & για το δικό μας φόρουμ. Το θέμα είναι ότι εμείς (όλο το φόρουμ) κάηκε από έναν μόνο "ξερό"!!!
Το story έχει ως εξής.
Εδώ & 3-4 μέρες είχα μια επικοινωνία με τον πωλητή των αποστατών για τις Brembo. Με βάση την δύναμη του φόρουμ (σχεδόν 4800 μέλη), το ότι ήθελα 3 σετ αποστατών για Brembo 40mm (dimitris14, kafetzo, vstromrider), αλλά & το ενδιαφέρον των Στράτο & Ηλία (matsos13 & ilias67) για τα 2 σετ αποστατών, τον παζάρευα για μια έκπτωση για όλο το φόρουμ. Δυστυχώς μου το αρνήθηκε επειδή η μοναδική αρνητική βαθμολογία που έχει φάει ποτέ του, είναι από ένα δικό μας παιδί!!!
Δεν κρίνω την πράξη του παιδιού (δικαίωμά του είναι να κάνει ότι θέλει), αλλά όντως μου φαίνεται πολύ κουλό να πάρει ο πωλητής αρνητική βαθμολογία από 1 άτομο ενώ όλοι οι υπόλοιποι λένε ότι οι αποστάτες γαμάνε & ότι δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
& το ειρωνικό είναι ότι ο ίδιος που έβαλε την αρνητική βαθμολογία, ανακάλυψε τελικά ότι για το πρόβλημα το οποίο είχε, δεν φταίγανε οι αποστάτες... affraid affraid Shocked Shocked Shocked

Το "κακό" όμως έγινε. Δυστυχώς κύριοι "χλωροί" καήκαμε... Sad Sad Sad



υγ. Θα ξαναπροσπαθήσω μήπως τον μεταπείσω, αλλά δεν το βλέπω... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 20:50

Επειδή μάλλον θα προβώ σε αλλαγή φρένων και θέλω να αποφασίσω σε ποια λύση θα πάω, να ρωτήσω μήπως έχει οδηγήσει κανείς το μηχανάκι μας με brembo 40mm αλλά και με τις ακτινικές 100mm? Δεδομένου ότι οι ακτινικές δαγκάνες είναι αρκετά πιο ακριβές και δε ξέρω μήπως θέλουν και πολύ διαφορετική τρόμπα, αξίζει τη φασαρία και το κόστος ή για τα 650cc μας, είμαστε καλυμμένοι και με την πρώτη λύση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 21:53

Chriss έγραψε:
Επειδή μάλλον θα προβώ σε αλλαγή φρένων και θέλω να αποφασίσω σε ποια λύση θα πάω, να ρωτήσω μήπως έχει οδηγήσει κανείς το μηχανάκι μας με brembo 40mm αλλά και με τις ακτινικές 100mm? Δεδομένου ότι οι ακτινικές δαγκάνες είναι αρκετά πιο ακριβές και δε ξέρω μήπως θέλουν και πολύ διαφορετική τρόμπα, αξίζει τη φασαρία και το κόστος ή για τα 650cc μας, είμαστε καλυμμένοι και με την πρώτη λύση?


φοραω brembo εδω και δυο χρονια περιπου οχι τις ακτινικες, τις κανονικες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. εαν το μηχανακι σου ειναι μοντελο 05 και πανω χρειαζεσαι και τρομπα απο vstrom 650 04 - 05 ή απο 1000αρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 47
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 04:27

για οσους εχουν χρηματα , γιατι ΚΡΙΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! λεμε καταραμενη!!!!

http://www.ebay.com/itm/New-Brembo-Calipers-Ducati-Aprilia-BMW-/110766368846?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item19ca30a84e#ht_500wt_1361

χτυπήστε τες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kafetzo
Member
Member
kafetzo

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα - Σεπόλια
Registration date : 25/11/2010

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 12:27

hristos13gr έγραψε:
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΞΕΡΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ & ΤΑ ΧΛΩΡΆ!!! λέει ο σοφός λαός, & είναι αλήθεια. Έχει ισχύει & για το δικό μας φόρουμ. Το θέμα είναι ότι εμείς (όλο το φόρουμ) κάηκε από έναν μόνο "ξερό"!!!
Το story έχει ως εξής.
Εδώ & 3-4 μέρες είχα μια επικοινωνία με τον πωλητή των αποστατών για τις Brembo. Με βάση την δύναμη του φόρουμ (σχεδόν 4800 μέλη), το ότι ήθελα 3 σετ αποστατών για Brembo 40mm (dimitris14, kafetzo, vstromrider), αλλά & το ενδιαφέρον των Στράτο & Ηλία (matsos13 & ilias67) για τα 2 σετ αποστατών, τον παζάρευα για μια έκπτωση για όλο το φόρουμ. Δυστυχώς μου το αρνήθηκε επειδή η μοναδική αρνητική βαθμολογία που έχει φάει ποτέ του, είναι από ένα δικό μας παιδί!!!
Δεν κρίνω την πράξη του παιδιού (δικαίωμά του είναι να κάνει ότι θέλει), αλλά όντως μου φαίνεται πολύ κουλό να πάρει ο πωλητής αρνητική βαθμολογία από 1 άτομο ενώ όλοι οι υπόλοιποι λένε ότι οι αποστάτες γαμάνε & ότι δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
& το ειρωνικό είναι ότι ο ίδιος που έβαλε την αρνητική βαθμολογία, ανακάλυψε τελικά ότι για το πρόβλημα το οποίο είχε, δεν φταίγανε οι αποστάτες... affraid affraid Shocked Shocked Shocked

Το "κακό" όμως έγινε. Δυστυχώς κύριοι "χλωροί" καήκαμε... Sad Sad Sad



υγ. Θα ξαναπροσπαθήσω μήπως τον μεταπείσω, αλλά δεν το βλέπω... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Τι να πω ρε πούστη μου? Δηλαδή το παλικάρι το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να βάλει αρνητική βαθμολογία και όχι να ψάξει να βρει το πρόβλημα. Πάντα η εύκολη λύση. Σ'ευχαριστούμε μεγάλε. Μας υπερχρέωσες... Και κάνεις ρεζίλι και τον Χρήστο.. Nice...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Νοε 04 2011, 00:24

plumberfx έγραψε:
Chriss έγραψε:
Επειδή μάλλον θα προβώ σε αλλαγή φρένων και θέλω να αποφασίσω σε ποια λύση θα πάω, να ρωτήσω μήπως έχει οδηγήσει κανείς το μηχανάκι μας με brembo 40mm αλλά και με τις ακτινικές 100mm? Δεδομένου ότι οι ακτινικές δαγκάνες είναι αρκετά πιο ακριβές και δε ξέρω μήπως θέλουν και πολύ διαφορετική τρόμπα, αξίζει τη φασαρία και το κόστος ή για τα 650cc μας, είμαστε καλυμμένοι και με την πρώτη λύση?


φοραω brembo εδω και δυο χρονια περιπου οχι τις ακτινικες, τις κανονικες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. εαν το μηχανακι σου ειναι μοντελο 05 και πανω χρειαζεσαι και τρομπα απο vstrom 650 04 - 05 ή απο 1000αρι.

Μόλις χτύπησα ενα ζευγαράκι μπρεμπο και παω για αποστατες. Τελικα κατοπιν ωριμου σκεψεως λεω να κρατησω τα επιπλεον ευρω που θα εδινα για τις ακτινικες και να τα ριξω αν χρειαστει για το μπροστινο. Εχω Κ9 και απο το διαβασμα που εχω ριξει στο φορουμ εχω μεινει με την εντυπωση οτι η τρομπα δεν ειναι απαραιτητο να αλλαχτει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Νοε 04 2011, 09:00

Chriss έγραψε:
plumberfx έγραψε:
Chriss έγραψε:
Επειδή μάλλον θα προβώ σε αλλαγή φρένων και θέλω να αποφασίσω σε ποια λύση θα πάω, να ρωτήσω μήπως έχει οδηγήσει κανείς το μηχανάκι μας με brembo 40mm αλλά και με τις ακτινικές 100mm? Δεδομένου ότι οι ακτινικές δαγκάνες είναι αρκετά πιο ακριβές και δε ξέρω μήπως θέλουν και πολύ διαφορετική τρόμπα, αξίζει τη φασαρία και το κόστος ή για τα 650cc μας, είμαστε καλυμμένοι και με την πρώτη λύση?


φοραω brembo εδω και δυο χρονια περιπου οχι τις ακτινικες, τις κανονικες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. εαν το μηχανακι σου ειναι μοντελο 05 και πανω χρειαζεσαι και τρομπα απο vstrom 650 04 - 05 ή απο 1000αρι.

Μόλις χτύπησα ενα ζευγαράκι μπρεμπο και παω για αποστατες. Τελικα κατοπιν ωριμου σκεψεως λεω να κρατησω τα επιπλεον ευρω που θα εδινα για τις ακτινικες και να τα ριξω αν χρειαστει για το μπροστινο. Εχω Κ9 και απο το διαβασμα που εχω ριξει στο φορουμ εχω μεινει με την εντυπωση οτι η τρομπα δεν ειναι απαραιτητο να αλλαχτει...

Δεν είναι απαραίτητο όσον αφορά την δύναμη. & εξηγούμαι: Μόνο με τις δαγκάνες θα αποκτήσεις πολύ καλό φρένο & θα σε γεμίσει σιγουριά & αυτοπεποίθηση. Ίσως όμως να θελήσεις να την αλλάξεις την τρόμπα για να βελτιώσεις την αίσθηση του φρεναρίσματος. Αυτό όμως θα το δεις μόνο όταν βάλεις τις δαγκάνες πάνω & κάνεις τις βόλτες σου καμιά βδομάδα με την υπάρχουσα τρόμπα!!!

Καλά φρεναρίσματα λοιπόν!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Νοε 04 2011, 18:03

hristos13gr έγραψε:


Δεν είναι απαραίτητο όσον αφορά την δύναμη. & εξηγούμαι: Μόνο με τις δαγκάνες θα αποκτήσεις πολύ καλό φρένο & θα σε γεμίσει σιγουριά & αυτοπεποίθηση. Ίσως όμως να θελήσεις να την αλλάξεις την τρόμπα για να βελτιώσεις την αίσθηση του φρεναρίσματος. Αυτό όμως θα το δεις μόνο όταν βάλεις τις δαγκάνες πάνω & κάνεις τις βόλτες σου καμιά βδομάδα με την υπάρχουσα τρόμπα!!!

Καλά φρεναρίσματα λοιπόν!!!

Ευχαριστώ Χρήστο. Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν. Ετσι κ αλλιως μεχρι να μου ερθουν αποστατες και δαγκανες θα εχω χρονο να ψαχτω για καμια φτηνη τρομπα απο 1000αρι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 20:15

Παιδια επειδη λέω αυριο-μεθαυριο να κάνω κίνηση για αποστάτες είναι κανεις άλλος που θα κάνει κίνηση μήπως κινηθούμε μαζι??


Επίσης για τρομπά μεγαλύτερη κοιτάμε από 100αρη και 650 μοντέλο του πότε και πίσω? Εαν δεν αλλάξουμε τρόμπα τοτε στην πορεία εαν θελήσουμε αλλάζει ευκολα ή θέλει μεγαλη διαδικασία? Καινουρια η τρομπα πόσο κοστιζει??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 20:27

[quote="nikos147"]Παιδια επειδη λέω αυριο-μεθαυριο να κάνω κίνηση για αποστάτες είναι κανεις άλλος που θα κάνει κίνηση μήπως κινηθούμε μαζι??


nikos147 έγραψε:
Επίσης για τρομπά μεγαλύτερη κοιτάμε από 100αρη και 650 μοντέλο του πότε και πίσω?
του 1000 όλες τις χρονιές, του 650 από του 06 & πριν...

nikos147 έγραψε:
Εαν δεν αλλάξουμε τρόμπα τοτε στην πορεία εαν θελήσουμε αλλάζει ευκολα ή θέλει μεγαλη διαδικασία?
Δεν είναι δύσκολη διαδικασία. Αντικατάσταση & καλή εξαέρωση. ότι κάνεις & με τις δαγκάνες.


nikos147 έγραψε:
Καινουρια η τρομπα πόσο κοστιζει??
δεν ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 00:29

Εγώ μάλλον αύριο θα τις περάσω. Εχω βρει τρόμπα 16αρα και μάλλον θα την πάρω κ αυτή. Παρόλα αυτά ρε παιδιά, όσοι έχετε δοκιμάσει τις 4πίστονες και με την 14αρα και με τη 16αρα γράψτε 2 λέξεις στο τι άλλαξε... συνολική δύναμη, η διαδρομή της μανέτας μέχρι το μποκάρισμα ή κάτι άλλο... Για να πω την αλήθεια και το 50άρι της τρόμπας θα θελα να γλιτώσω αλλά κυρίως τη φασαρία της αλλαγής της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 02:15

Γιατί δεν δοκιμάζεις πρώτα την βελτίωση σταδιακά;
Δηλαδή τοποθέτηση δαγκάνας με την υπάρχων τρόμπα και αν δεν ικανοποιηθείς με το αποτέλεσμα
τότε συνεχίζεις με την επόμενη βελτίωση...
Ετσι για να βλέπεις και τις διαφορές. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 14:42

nikos147 έγραψε:
Παιδια επειδη λέω αυριο-μεθαυριο να κάνω κίνηση για αποστάτες είναι κανεις άλλος που θα κάνει κίνηση μήπως κινηθούμε μαζι??


Επίσης για τρομπά μεγαλύτερη κοιτάμε από 100αρη και 650 μοντέλο του πότε και πίσω? Εαν δεν αλλάξουμε τρόμπα τοτε στην πορεία εαν θελήσουμε αλλάζει ευκολα ή θέλει μεγαλη διαδικασία? Καινουρια η τρομπα πόσο κοστιζει??



Μιλαμε για Brembo αποστατες ετσι? Δωσε μου μεχρι σημερα το βραδακι λιγο χρονο γιατι μαλλον θα παρω κι εγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 15:19

Μόλις διαπίστωσα, με τις δαγκάνες στα χέρια και τα υγρά να τρέχουν, ότι η μαμίσια βίδα που πιάνει το σωληνάκι στη δαγκάνα δεν ταιριάζει στη brembo. Τι βιδα βάλατε οι υπόλοιποι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 47
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 16:12

μαλλον ειναι αυτη η βιδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 16:49

Εχεις βαλει brembo 40mm και εχεις χρησιμοποιησει αυτη συγκεκριμένα? Διότι βλέπω το ιδιο μαγαζι εχει και αλλη μια:
ΒΙΔΑ ΓΙΑ ΝΤΙΖΑ BREMBO LUCAS MCH 961
http://moto-plus.gr/product_info.php?cPath=1113900_737966_996880&products_id=27609449

Πάντως όποιος εχει βαλει τις brembo ας πει ποιες και που τις πηρε να στειλω καποιον σημερα να μου τις φερει μηπως τελειώνω. Εν τω μεταξυ δε θυμαμαι να χει αναφερει καποιος αλλαγη αυτης της βιδας στα τοσα μηνυματα που εχουν γραφτει οποτε υπεθεσα οτι κανει η μαμισια... (με το χερι μονο προσπαθησα και ειχαν ζορι οποτε εκανα πισω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 47
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   brembo - Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 17:13

αυτη ειναι για 2 σωληνακια ενω αυτη που σου λεω ειναι με μια τρυπα για ενα σωληνακι

εχει αναφερθει , μαλλον λογο ιταλικου (ευροπαικης κατασκευης ) και ιαπωνικου εχουν διαφορα στο βημα τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: