Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 15 2010, 15:28

V.Stratos έγραψε:
Να με συγχωράτε ρε παίδες (γενικά μιλάω) αλλά στα Μέλη Λέσχης κάνει τιμή 250?, ωραία..
Στα Μέλη του Φόρουμ κάνει την ίδια τιμή..Πάλι ωραία (αν και θα έπρεπε ή να μην το κάνει ή να είναι πιο φθηνά για τη Λέσχη)
Μην το παρεξηγήσετε αυτό,απλά όταν γράφεσαι σε μια λέσχη έχεις και κάποια υποθετικά οφέλη..
Σαν παρέα που είμαστε καλά κάνει και δίνει μια κοινή τιμή..
Αυτό με τις τιμές ίσως θα έπρεπε να το προσέξει λίγο και το ΔΣ της λέσχης

Αλλά αυτό που δεν μπορώ να διαννοηθώ είναι ότι ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΛΑ ΜΕ V-STROM του είπε 250? !!

Δλδ κοροιδευόμαστε ??
Ας τον πάρει κάποιος ένα τηλέφωνο και ας του πεί ότι ΟΛΟΙ είμαστε μέλη της λέσχης και ότι
θέλουμε για 10 κομμάτια μια καλύτερη τιμή..
Αν δε δώσει πάμε μεμονωμένα όποτε έχει φράγκα ο καθένας και τη βάζουμε
Αν δώσει έστω και 10-20? που λέει ο λόγος θα είναι καλά γιατί ίσως να κατέβω από Βόλο - Αθήνα
για να την τοποθετήσω και βγάζω τσάμπα το κατέβα..


Eγω λεω να μην την βαλεις καθολου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 15 2010, 15:31

Γιατι κυριε ΛΟΧΙΑ μας, υπαρχει καποιος λογος που το λες αυτο στον Στρατο η για να τον πειραξεις το λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 15 2010, 15:37

giorlesvos έγραψε:
Γιατι κυριε ΛΟΧΙΑ μας, υπαρχει καποιος λογος που το λες αυτο στον Στρατο η για να τον πειραξεις το λες?


Για να τον γλυτωσω απο τα 250+600 που στο τελος θα δωσει το λεω!
Κατα τα αλλα θελει αναλυση το πραμα.
Απλα ας πουμε οτι αυτη η λυση ειναι για αυτους που θελουν να ακουν θορυβο
και μονο απο την μηχανη τους ,υποστηριζοντας κανα φιλτρο ή βγαλμενες πεταλουδες.
Επειδη ξερω ομως οτι ο Στρατος δεν θα μεινει εκει ,καλο θα ειναι να μην πεταξει 250Ε.

Και κατι αλλο...για να στηριξω τα παραπανω απευθυνομενους σε ολους.
Μεχρι στιγμης το κριτηριο επιλογης εξατμισης που κυριαρχει σε αυτο το
thread ειναι το ποσο ομορφο ειναι το τελικο.Κοινως κλαϊν μαϊν.
Οποιος καταλαβε ,καταλαβε!

My 2c!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 15 2010, 15:43

Σωστα τα λες εχεις απολυτο δικιο, και εγω ενας απο αυτους ειμαι μια εξατμιση θελω για θορυβο πιο πολυ, να ειναι και ομορφη, αντε και ενα φιλτρο κ καλα ειμαι. Ετσι κ αλλιως πανω απο 140 χλμ με μηχανη δεν εχω παει ποτε ουτε θα παω. Ειμαι easy rider, καμια ξερογκαζια στο φαναρι και καλα ειμαστε μεχρι εκει. afro afro afro afro afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 17 2010, 13:32

εχουμε νεοτερα...μιλησα με το παληκαρι, δεν του εχουν ερθει τα καπακια ακομα..μεσα στην επομενη εβδομαδα τα περιμενει....μου ειπε ομως οτι αν προκειται για παραγγελια 10 κομματιων ας πουμε θα γινει αλλη τιμη απο τα 250 αλλα θα μου πει την τιμη μεσα στην εβδομαδα που θα τον παρω για τα καπακια.....οποτε αναμενουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
venumis

venumis

Registration date : 16/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 01:03

Υπάρχει κανένα νεο απο το μέτωπο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 01:05

μιλησα μαζι του την πεμπτη και μου ειπε οτι θα με παρει να μου πει τιμη!!!ακομα δεν με εχει παρει!αυριο θα τον παρω εγω ή αν παω τσιβαρακη για τοποθετηση κεντρικου σταντ, θα περασω και απο εκει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KiLLeR13

KiLLeR13

Ηλικία : 48
Τόπος : KoRiNtHoS
Registration date : 26/06/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 08:05

akaliptos έγραψε:
μιλησα μαζι του την πεμπτη και μου ειπε οτι θα με παρει να μου πει τιμη!!!ακομα δεν με εχει παρει!αυριο θα τον παρω εγω ή αν παω τσιβαρακη για τοποθετηση κεντρικου σταντ, θα περασω και απο εκει!!!!

Αν ειναι ευκολο να κανεις ερωτηση αν φτιαχνει και για 1000 κατι ??? και τι τιμη ??? merci

merci merci merci merci merci merci merci merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 15:05

περιμενουμε πως και πως νεα σου akalipte για να κανουμε ενα δωρακι στο μοτο μας!
merci merci bounce bounce bounce merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 15:06

λοιπον νεοτερα!!!για το 1000αρι θελει 500 ευρω τοποθετημενα!!!!απο εκει και περα, για τους 650αρηδες ακομα δεν εχει βγει τιμη γιατι περιμενει να του ερθουν τα καπακια και να εκτιμησει ποσο μπορει να το ριξει!!!ελπιζουμε μεσα στην εβδομαδα να τα εχει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 15:12

akaliptos έγραψε:
λοιπον νεοτερα!!!για το 1000αρι θελει 500 ευρω τοποθετημενα!!!!απο εκει και περα, για τους 650αρηδες ακομα δεν εχει βγει τιμη γιατι περιμενει να του ερθουν τα καπακια και να εκτιμησει ποσο μπορει να το ριξει!!!ελπιζουμε μεσα στην εβδομαδα να τα εχει!!!!




merci merci merci merci merci merci merci merci merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KiLLeR13

KiLLeR13

Ηλικία : 48
Τόπος : KoRiNtHoS
Registration date : 26/06/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 15:43

akaliptos έγραψε:
λοιπον νεοτερα!!!για το 1000αρι θελει 500 ευρω τοποθετημενα!!!!απο εκει και περα, για τους 650αρηδες ακομα δεν εχει βγει τιμη γιατι περιμενει να του ερθουν τα καπακια και να εκτιμησει ποσο μπορει να το ριξει!!!ελπιζουμε μεσα στην εβδομαδα να τα εχει!!!!


merci merci merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 16:34

akaliptos έγραψε:
λοιπον νεοτερα!!!για το 1000αρι θελει 500 ευρω τοποθετημενα!!!!απο εκει και περα, για τους 650αρηδες ακομα δεν εχει βγει τιμη γιατι περιμενει να του ερθουν τα καπακια και να εκτιμησει ποσο μπορει να το ριξει!!!ελπιζουμε μεσα στην εβδομαδα να τα εχει!!!!


μαλακία είναι το 500 κατά την γνώμη μου, για το 1000ρι έπρεπε να πει 400 το πολύ...είναι η διπλή δουλειά από το 650, τίποτα παραπάνω...είναι δηλαδή με ένα σμπάρο δυο τρυγώνια..νομίζω έπρεπε να είναι 400 άντε 450 αλλά όχι δύο επί 650.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KiLLeR13

KiLLeR13

Ηλικία : 48
Τόπος : KoRiNtHoS
Registration date : 26/06/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 16:56

tazakos έγραψε:
akaliptos έγραψε:
λοιπον νεοτερα!!!για το 1000αρι θελει 500 ευρω τοποθετημενα!!!!απο εκει και περα, για τους 650αρηδες ακομα δεν εχει βγει τιμη γιατι περιμενει να του ερθουν τα καπακια και να εκτιμησει ποσο μπορει να το ριξει!!!ελπιζουμε μεσα στην εβδομαδα να τα εχει!!!!


μαλακία είναι το 500 κατά την γνώμη μου, για το 1000ρι έπρεπε να πει 400 το πολύ...είναι η διπλή δουλειά από το 650, τίποτα παραπάνω...είναι δηλαδή με ένα σμπάρο δυο τρυγώνια..νομίζω έπρεπε να είναι 400 άντε 450 αλλά όχι δύο επί 650.

και γω να πω την αληθεια περιμενα μια καλυτερη τιμη..... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 16:58

οταν με παρει για την προσφορα θα του πω αν μπορει να γινει καλυτερη τιμη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KiLLeR13

KiLLeR13

Ηλικία : 48
Τόπος : KoRiNtHoS
Registration date : 26/06/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 17:05

akaliptos έγραψε:
οταν με παρει για την προσφορα θα του πω αν μπορει να γινει καλυτερη τιμη!!!

Η λογικη αυτο λεει...αν παει η τιμη 250- για τα 650 .....τοτε....πρεπει κατι να γινει και για μας....


merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 17:07

λίγο που γκουγκλαρα επί τούτου, βρήκα ότι για tdm κάνει 580 ο τεκ. τι να πω? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
venumis

venumis

Registration date : 16/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25 2010, 19:23

Παιδιά οι τιμές για τα 650/1000 είναι μια χαρά αν υπολογίσουμε οτι είναι μαζι με τα περαστικά..

Απο εκει και πέρα θα με ενδιέφερε αν γίνετε η εξάτμιση να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα, όποτε θέλω δηλ. να φοράω ξανά την μαμά..

Είχα πριν φορεμένη μια yoshimura και εχω να πω τα καλύτερα λόγια, η μηχανή αλλάζει τελείως προς το καλύτερο.. Απλά με κούραζε μερικές φορές ο παραπάνω ήχος (με τάπα την είχα) κ έκανα μλκ που την πούλησα, έπρεπε να την κρατήσω για να την αλλάζω με την μαμά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 02 2010, 16:11

μιλησα μαζι του σημερα!αυτος αλλαξε προμηθευτη στα καρμπον κομματια και το δειγμα που του εστειλε ηταν λαθος!!!τωρα του εφτιαξε το σωστο και πλεον περιμενει λογικα μεσα στην εβδομαδα την αφιξη για να βγαλει τιμη!αντε να δουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 10:58

ακομα δεν εχουμε καποια ενημερωση για τις εξατμισεις!περιμενει τα τελικα καρμπον!

απλα θελω να ρωτησω κατι σε οσους φορουν τη συγκεκριμενη!!!εχουν βαλει και power commander για να ρυθμισουν το μηχανακι σωστα?και επισης ποιο φιλτρο φορατε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
venumis

venumis

Registration date : 16/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 14:26

Δεν είναι απαραίτητο το power commander, εγω που είχα βάλει Yoshimura μια χαρά δούλευε, απλα τα μίγματα αλλάζεις με το yoshι box σε κάποια Suzuki..

Το power commander παει περίπου στα 350? με 400? προσωπικά με την καμία δεν θα έδινα τόσα χρήματα για κάτι τέτοιο !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 16:17

venumis έγραψε:
Δεν είναι απαραίτητο το power commander, εγω που είχα βάλει Yoshimura μια χαρά δούλευε, απλα τα μίγματα αλλάζεις με το yoshι box σε κάποια Suzuki..

Το power commander παει περίπου στα 350? με 400? προσωπικά με την καμία δεν θα έδινα τόσα χρήματα για κάτι τέτοιο !!


Κι ομως εαν ηξερες ποσο επηρεαζονται τα μιγματα(προς το πολυ χειροτερο) στα μηχανακια μας ,εστω και απο την αλλαγη ενος τελικου/αφαιρεση καταλυτη
το PC θα ηταν το πρωτο πραγμα που θα αγοραζες μετα την εξατμιση ή ενα φιλτρο.Να μην μιλησω για μηχανακια σαν το δικο μου ή του Ταζακου που ειναι
σχεδον ολα αλλαγμενα...εκει πραγματικα γινεται της πουτ@ν@ς.
Το yoshi box και η δουλεια που κανει δεν μπορει να καλυψει την εκταση στις διορθωσεις των μιγματων που χρειαζεται το μοτερ ,ουτε για αστειο.
Κατα την γνωμη μου ειναι ημιμετρο της πλακας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 16:32

πριν απο το vstrom ειχα ενα μπεργκμαν (σκουτερ) και θυμαμαι οταν εβαλα γιοσιμουρα και φιλτρο, δεν ειχα φορεσει ακομα power commander!το μηχανακι με απλη ρυθμιση σε yoshibox ηταν μπουκωμενο!οταν εβαλα το power και ρυθμιστηκε σωστα το μηχανακι, ηταν τελειως διαφορετικο!!!!!οποτε μηπως οντως χρειαζεται και τωρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 16:33

loxias έγραψε:
venumis έγραψε:
Δεν είναι απαραίτητο το power commander, εγω που είχα βάλει Yoshimura μια χαρά δούλευε, απλα τα μίγματα αλλάζεις με το yoshι box σε κάποια Suzuki..

Το power commander παει περίπου στα 350? με 400? προσωπικά με την καμία δεν θα έδινα τόσα χρήματα για κάτι τέτοιο !!


Κι ομως εαν ηξερες ποσο επηρεαζονται τα μιγματα(προς το πολυ χειροτερο) στα μηχανακια μας ,εστω και απο την αλλαγη ενος τελικου/αφαιρεση καταλυτη
το PC θα ηταν το πρωτο πραγμα που θα αγοραζες μετα την εξατμιση ή ενα φιλτρο.Να μην μιλησω για μηχανακια σαν το δικο μου ή του Ταζακου που ειναι
σχεδον ολα αλλαγμενα...εκει πραγματικα γινεται της πουτ@ν@ς.
Το yoshi box και η δουλεια που κανει δεν μπορει να καλυψει την εκταση στις διορθωσεις των μιγματων που χρειαζεται το μοτερ ,ουτε για αστειο.
Κατα την γνωμη μου ειναι ημιμετρο της πλακας!

μητσο φιλε μου ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα λεγομενα σου στεκουν 100%.
απο την αλλη παντως εγω που το μονο που εχω κανει βαζοντας την race tech πριν απο εναμιση χρονο ειναι ρυθμιση με yoshibox.
μεχρι στιγμης η μοτο δουλευει ρολοι απροβληματιστα και παει σιγουρα πολυ καλυτερα απο πριν.
μηπως λεω εγω τωρα ....................τα ημιμετρα ειναι οτι καλυτερο για αυτους που δεν τους περισευουν λαλακια για power comander?
το ρωταω μιας και οι εποχες δεν σηκωνουν μαλακιες.
και παντα με την προυποθεση πως δεν δημιουργειται καποιο προβλημα στον κινητηρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 17:20

ο Δημήτρης μιλάει για πολλές αλλαγές (σταξ, αβάνς, εξάτμιση, πεταλούδες έξω, φίλτρο, pc)
Το γιόσι στην ουσία δίνει μια μέτρια ολ αράουντ ρύθμιση για εξάτμιση-φίλτρο αλλά δεν είναι εξατομικευμένη λύση που θα ήταν απόλυτη όπως χαρτογράφηση power commander σε rolling dyno
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: