Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 τηλεειδοποιηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 19:39

Δημήτρης έγραψε:
οκ..και αν δε θελω να χτυπαει εχει διακοπτακι φανταζομαι που διακοπτει το κυκλωμα?αλλα λογικα οταν ανοιξω την σελα βαραει,ε mouuuuuu
αξιζει για 40 ευρω? τι λετε?

δεν χτυπάει αν απενεργοποιήσεις τον συναγερμό. πάνω στον συναγερμό συνδέεται. Ενα extra του συναγερμού ειναι οπως ειναι και η τηλεειδοποίηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 19:47

Αμ δεν το διαβασα καλα τι γραφει... Embarassed

Ειχα στο μυαλο μου τον διακοπτη που λεω γιατι πριν που κατεβηκα να δω το μανιουαλ τον εδειχνε μεσα για αυτον τον συναγερμο...

Και ο διακοπτης που λεω εχει γυρω στα 2ε στην Σπ. Πατση... 40 για μαγνητικη? Στον Ζαριφοπουλο θα την βαλεις???



(δεν λεω τιμη στον αερα, πριν 2 μηνες εβαλα σε ενος κολλητου το αμαξι στο καπω εναν τετοιο και μας κοστισε γυρω στα 2ε )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 19:55

k0k05 έγραψε:
Αμ δεν το διαβασα καλα τι γραφει... Embarassed

Ειχα στο μυαλο μου τον διακοπτη που λεω γιατι πριν που κατεβηκα να δω το μανιουαλ τον εδειχνε μεσα για αυτον τον συναγερμο...

Και ο διακοπτης που λεω εχει γυρω στα 2ε στην Σπ. Πατση... 40 για μαγνητικη? Στον Ζαριφοπουλο θα την βαλεις???



(δεν λεω τιμη στον αερα, πριν 2 μηνες εβαλα σε ενος κολλητου το αμαξι στο καπω εναν τετοιο και μας κοστισε γυρω στα 2ε )



Μαγνητική επαφή μου είπαν στο τηλέφωνο. Και η meta μου έδωσε τηλ απο συνεργάτη τους που είναι κοντά στην περιοχη που μενω.
αυριο θα παρω τηλ να κλείσω ραντεβού στον Μοσχο Αθανασιο (βρισκεται στην Ν.Ιωνια.)

Θα του πω να μου περάσει και την τηλεειδοποίηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημήτρης



Ηλικία : 41
Registration date : 02/05/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 20:19

λογικα το ιδιο ισχυει και για τον meta logo 3,ε?
περιμενω εντυπωσεις και τιμη,αν ειναι να παω κι εγω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 20:25

Δημήτρης έγραψε:
λογικα το ιδιο ισχυει και για τον meta logo 3,ε?
περιμενω εντυπωσεις και τιμη,αν ειναι να παω κι εγω..


θα επανελθω με εντυπωσεις. Αυριο-μεθαυριο θα εχει γινει η δουλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 22:30

αν μπορείς πες μου για το κομμάτι με το led..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημήτρης



Ηλικία : 41
Registration date : 02/05/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 00:36

Εγινε η δουλεια?πως ειναι???

εντυπωσεις mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 14:48

Δεν έγινε ακόμα η δουλεια. Εχω δοκιμάσει ολες τις επαφές της φυσας. Δυστυχώς οπως ειπα η suzuki εχει δικια της με αλλα χρωματα και ειναι μπλέξιμο.. παπαλα η δουλεια μεχρι στιγμης. Το μονο που μενει ειναι να παω σε αντιπρόσωπο της meta να τα κανει ολα αυτος... 40 ευρω και τελος μαζι με επαφη κουμπί-διακοπτη σελας , γιατι μεχρι στιγμης εχω φαει 3 απογευματα σε δοκιμες... εχω ξεσηκώσει ολη την γειτονιά στο ποδι και ακρη δεν εβγαλα.... mouuuuuu


Η τηλεειδοποίηση παντως δεν εχει πρόβλημα γιατι την συνδέω απ'ευθειας στην μπαταρια για να την τεσταρω και στέλνει σήμα και αρκετα μακρια μαλιστα.




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 15:40

Μηπως δε θα επρεπε να ψαχνεις στη φισα της Σουζουκι, αλλα πανω στο σωμα του συναγερμου? Αν η φισα αυτη ειναι της μηχανης, θα εχει πανω μονο τα καλωδια που χρειαζεται η Σουζουκι, ενω λογικα πανω στον συναγερμο θα ειναι καποια απο τις υποδοχες ελευθερη για να συνδεσεις εκει καλωδιο. Δεν ειμαι ηλεκτρολογος, αλλα δεν το κοιτας? Τα 40ε επιμενω οτι ειναι πολλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 20:17

Η δουλειά έγινε τελικά σε ένα πολύ εξυπηρετικό παλικάρι και πολύ Προσεχτικός στην δουλειά του στην Ν. Ιωνία (τον έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ), μπήκε το μπουτον τελικά, σύνδεσε τηλεειδοποίηση , τα μόνωσε όλα προσεχτικά και όλα καλά.


Είμαι ευχαριστημένος. Και σίγουρα αν χρειαστώ πάλι οτιδήποτε θα τον ξανά επισκεπτω.


Τώρα σχετικά με την τιμή, δεν μπορώ να πάρω θέση διότι είχα φάει 3 απογεύματα σπίτι χωρίς σχεδιαγράμματα συναγερμού και πάλευα να βρω το σωστό. Το αποτέλεσμα ήταν να χαλαστω και να σηκώσω την γειτονιά στο πόδι. Άσε που μπορεί να είχα κάνει και καμιά ζημιά.




Στο θέμα τηλεειδοποίησης, για εμένα αξίζει 100% , Όμως δεν έχω τεστάρει ακόμα πόσο μακριά πιάνει. Μοναδικό μειονέκτημα της είναι ότι στις μελωδίες που έχει όταν χτυπάει δεν υπάρχει επιλογή μουσικής και δόνησης μαζί (Η δόνηση βάζεις ή μελωδία) Οι μελωδίες δεν "χαλάνε" κόσμο και σε μια καφετέρια μπορεί να μην τις ακούσεις. Α τέλος αν πρόσεξα καλά όταν χτυπάει αναβοσβήνει και ένα κόκκινο ledακι στο χειριστήριο.




Οτι αλλο χρειαστείτε να ρωτήσετε εδω ειμαστε.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 22:18

georgaras έγραψε:




Οι μελωδίες δεν "χαλάνε" κόσμο και σε μια καφετέρια μπορεί να μην τις ακούσεις.








βαλε το σπαστικο beep beep που εχει και θα το ακους σιγουρα. Wink εγω το εχω ακουσει και μεσα στον υπνο μου...
ασε που αν ξεκινησει να βαραει,δεν σταματαει αν δεν την σταματησεις εσυ.και τον συναγερμο να κλεισεις,εξακολουθει να βαραει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 22:34

vstromrider έγραψε:

βαλε το σπαστικο beep beep που εχει και θα το ακους σιγουρα. Wink εγω το εχω ακουσει και μεσα στον υπνο μου...
ασε που αν ξεκινησει να βαραει,δεν σταματαει αν δεν την σταματησεις εσυ.και τον συναγερμο να κλεισεις,εξακολουθει να βαραει.



Thanks! Το έβαλα! καλύτερα είναι τώρα!.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Την κεραία την κολλήσαμε μέσα από το πίσω πλαστικό ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με την εμβέλεια του.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 25 2011, 21:11

Για το συγκεκριμενο αξεσουαρ, συνδεω το (+) στην μπαταρια και το (-) στην εξοδο γειωσης που δινει ο ΜΕΤΑ , ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 02:50

k0k0$ έγραψε:
Για το συγκεκριμενο αξεσουαρ, συνδεω το (+) στην μπαταρια και το (-) στην εξοδο γειωσης που δινει ο ΜΕΤΑ , ετσι?


Ναι. Δεν καταναλώνει μπαταρία, και στέλνει σήμα μόνο όταν χτυπήσει ο συναγερμός.


Για εμένα άξιζε η αγορά του. Έχει πολύ καλή εμβέλεια (το έχω δοκιμάσει από 4 όροφο και χωρίς να έχω οπτική επαφή με την μηχανή και έχει χτυπήσει κανονικά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 02:50

OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 17:00

και αυτή η ιστορία με το διακόπτη σέλας που είπες μου άρεσε..αν δεν θες να αναφέρεις δημόσια, στείλε μου με πμ πόσο σου κόστισε Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Delta.S
gold member
gold member
Delta.S

Ηλικία : 55
Τόπος : Υμηττος
Registration date : 09/10/2009

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 17:12

Ειναι μια εξαιρετικη ιδεα για οσους αφηνουμε τις "καλες μας" στον δρομο...θα ηθελα και εγω με την σειρα μου περισσοτερες πληροφοριες Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 21:03

Ρε συ Γιωργη, τελικα σε ποιο καλωδιο σου συνεδεσε το αρνητικο της συσκευης, γιατι οντως ειναι ενα μπαχαλο και δε βγαζω ακρη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 26 2011, 23:53

k0k0$ έγραψε:
Ρε συ Γιωργη, τελικα σε ποιο καλωδιο σου συνεδεσε το αρνητικο της συσκευης, γιατι οντως ειναι ενα μπαχαλο και δε βγαζω ακρη!

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA Μπλέξιμο έτσι??? Λοιπόν αν θυμάμαι καλά είναι η P1 επαφή του meta defcom. (είναι κενή δεν έχει καλώδιο επάνω)

και υπ'οψιν με το που χτυπάει ο συναγερμός μετά απο 2-3 σφυρίγματα ξεκινάει να χτυπάει και η τηλεειδοποίηση.

Α και πρόσεξε να κάνει καλή επαφή , τόσο στην μπαταρία όσο και στην φύσα.

ότι άλλο χρειαστείς μου ξανά λες. Αν πάλι δεν τα καταφέρεις πες μου να κανονίσουμε να έρθω να βοηθήσω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 02:41

Μωρε το καταλαβα οτι ειναι μια απο τις κενες θεσεις, απλα εχει νομιζω 3-4 αυτη τη στιγμη η φισα και εψαχνα να βρω την παρακαμψη για να μην τις δοκιμαζω ολες και με αγαπησει ολη η γειτονια...

Και το κενο μεταξυ συναγερμου-τηλεειδοποιησης το περιμενα γιατι η επιλογη ειναι να βαραει εναλλαξ συναγερμος/κλαξον, οποτε δινει πρωτα στη σειρηνα και μετα στον πομπο, εναλλαξ.

Φανταζομαι οτι το Ρ1 το γραφει πανω στη φισα, ετσι?

Τελος παντων, θα κανω μια δοκιμη αυριο (ευτυχως εχω φισακια τετοια θηλυκα που μπαινουν στους ακροδεκτες τις φισας) και αν δε βγαλω ακρη θα σε αγγαρεψω... Razz

Οπως και να εχει σε χιλιοευχαριστω και τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 3787515331
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 21:57

Λοιπον , το Ρ1 που μου ειπε ο Γιωργος με βοηθησε πολυ, μιας και το πετυχα με τη μια, και ας μην γραφουν πανω οι φισες αριθμους.

Η παρακατω φωτο ειναι η φισα του Defcom3 απο ΚΤΜ Adventure 990. Οι δικες μας δεν εχουν ακροδεκτες στα σημεια Α και Β.
τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 6286916792_2c57b72e16_m

Η εξοδος για τη γειωση της κορνας (και της τηλεειδοποιησης) ειναι στο Α.

Το Β υποθετω πως ειναι το ΜΩΒ, για τα αλλα παρελκομενα (ανιχνευτες κινησης και αντικραδασμικο), με ενα μεγαααααλο ?



Συνδεουμε το κοκκινο καλωδιο της τηλεειδοποιησης στην μπαταρια, το μαυρο στο Α με ενα καταλληλο ακροδεκτακι που θα μπει στην κενη θεση της φισας και ειμαστε ετοιμοι. Φροντιζουμε να εχουμε προγραμματισει τον συναγερμο μας να χτυπαει και την σειρηνα του αλλα και την εξοδο κορνας (απο εργοστασιο ερχεται ετσι). Αν δεν ειναι ετσι, βασει των οδηγιων μας τον προγραμματιζουμε.

(επισης εκανα μια καγκουριτσα, με ενα σειρηνακι (οχι αυτον με τις τσοντες) μαγνητικης επαφης για παραθυρα, απο τα τζαμπο, 2ευρω το σετ των 2τεμ... Εβαλα τη σειρηνα πανω στο υποπλαισιο, τη μαγνητικη επαφη στη σελα, και προσωρινα μεχρι να βαλω τα αλλα εξτρα στο συναγερμο κανει δουλιτσα, γιατι μολις αφαιρεσεις τη σελα σφυραει, αδυναμα μεν, αλλα αρκετα δε, για να τρομαξει καποιον κλεφτη Low Level )

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 23:47

OK Ωραίος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 28 2011, 03:22

k0k0$ έγραψε:
Λοιπον , το Ρ1 που μου ειπε ο Γιωργος με βοηθησε πολυ, μιας και το πετυχα με τη μια, και ας μην γραφουν πανω οι φισες αριθμους.

Η παρακατω φωτο ειναι η φισα του Defcom3 απο ΚΤΜ Adventure 990. Οι δικες μας δεν εχουν ακροδεκτες στα σημεια Α και Β.
τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 6286916792_2c57b72e16_m

Η εξοδος για τη γειωση της κορνας (και της τηλεειδοποιησης) ειναι στο Α.

Το Β υποθετω πως ειναι το ΜΩΒ, για τα αλλα παρελκομενα (ανιχνευτες κινησης και αντικραδασμικο), με ενα μεγαααααλο ?



Συνδεουμε το κοκκινο καλωδιο της τηλεειδοποιησης στην μπαταρια, το μαυρο στο Α με ενα καταλληλο ακροδεκτακι που θα μπει στην κενη θεση της φισας και ειμαστε ετοιμοι. Φροντιζουμε να εχουμε προγραμματισει τον συναγερμο μας να χτυπαει και την σειρηνα του αλλα και την εξοδο κορνας (απο εργοστασιο ερχεται ετσι). Αν δεν ειναι ετσι, βασει των οδηγιων μας τον προγραμματιζουμε.

(επισης εκανα μια καγκουριτσα, με ενα σειρηνακι (οχι αυτον με τις τσοντες) μαγνητικης επαφης για παραθυρα, απο τα τζαμπο, 2ευρω το σετ των 2τεμ... Εβαλα τη σειρηνα πανω στο υποπλαισιο, τη μαγνητικη επαφη στη σελα, και προσωρινα μεχρι να βαλω τα αλλα εξτρα στο συναγερμο κανει δουλιτσα, γιατι μολις αφαιρεσεις τη σελα σφυραει, αδυναμα μεν, αλλα αρκετα δε, για να τρομαξει καποιον κλεφτη Low Level )


αν δεν ήταν λεπτό το θέμα του συναγερμού θα σου λεγα να ανεβάσεις φωτογραφίες, αλλά για ευνόητους λόγους κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 57
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 09:42

Μάγκες, αγόρασα και εγώ την συγκεκριμένη τηλε-ειδοποίηση.
Το Σ/Κ θα γίνει Service στην καλή μου Στρουμφίτα και ελπίζω να έχω τον χρόνο να εγκαταστήσω και την τηλε-ειδοποίηση.
Θα σας πω εντυπώσεις μετά την εγκατάσταση.
Πάντως, αυτός ο δέκτης είναι ΠΟΛΥ ΤΟΥΒΛΟ βρε παιδιά.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τηλεειδοποιηση   τηλεειδοποιηση - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 15:42

σημερα πηγα και εβαλα την τηλεειδοποιση μαζι και παγιδα στην σελα στον θαναση τον οποιο δεν γνωριζα στην νεα ιωνια απλα ακουσα εναν αλλον συμφοριτη και πηγα εκει..
καταληξαμε να γινουμε φιλοι...φοβερο παιδι,εξυπηρετικοτατος, φοβερος επαγγελματιας...δεν εχω να πω τιποτα αλλο...
το μονο μειονεκτημα που διαπιστωσα στην τηλεειδοποιηση οτι δεν εχει ενταση μεγαλη ο ηχος οταν χτυπαει ο τηλεχειρισμος..απο εκει και περα οντως πιανει απο πολυ μακρυα ακομα και αν δεν εισαι σε ευθεια με την μηχανη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
 

τηλεειδοποιηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: